Maskownica do kabli – czyli sposób na ukrycie i uporządkowanie przewodów

Mamy coraz więcej różnych urządzeń, które muszą być podłączone do prądu, abyśmy mogli w pełni z nich korzystać. To też powoduje, że niejednokrotnie po podłodze rzucone są przewody, co nie prezentuje się zbyt estetycznie, nie mówiąc o tym, że może stanowić spore niebezpieczeństwo, jeśli mamy małe dziecko czy zwierzęta. Dlatego też warto zobaczyć, jakie maskownice do kabli możemy wybrać, aby mieć pewność, że będzie bezpiecznie, estetycznie, ale jednocześnie też będziemy mieli dostęp do niezbędnej wtyczki.

Możliwości jest wiele

Jeśli chodzi o maskownice, to warto wiedzieć, że możemy kupić specjalne listwy przypodłogowe, jak i mamy możliwość wybrać specjalne rurki, które zamontujemy na ścianie, blisko podłogi lub pod samym sufitem i to właśnie w nich będą puszczone kable. Jednak musimy się liczyć z tym, że choć będziemy mieli porządek i takie przewody będą odpowiednio zabezpieczone, to jednak tego typu maskownice będą widoczne.

Dlatego możemy zakupić specjalne, nietuzinkowe maskownice do kabli, które będą przybierały różne kształty, a to sprawi, że nie tylko uporządkujemy nasze przewody, ale również będziemy mogli zadbać o dodatkową dekorację w naszym pokoju.

Co jeszcze możemy zrobić?

Jeśli chodzi o maskownice do kabli, to zamiast montować specjalne rurki, które będą miały spełniać to zadanie, możemy pomyśleć również o przewodach, które będą posiadały minimalną długość, jaką tylko będziemy mogli mieć. Wówczas żaden ich nadmiar nie będzie zalegał na podłodze. Dodatkowo jeszcze możemy pomyśleć o ich ukryciu w ścianie, jednak wówczas będziemy musieli się liczyć z koniecznością jej kucia, jeśli będziemy chcieli wymienić kabel, bo dojdzie do jego uszkodzenia. Zobaczmy w jaki sposób możemy zamaskować kable, aby nie rzucały się za bardzo w oczy.

Jeśli mamy spiętą razem ich większą ilość, możemy je oznaczyć kolorowymi etykietkami, abyśmy zawsze wiedzieli, którą wtyczkę powinniśmy złapać, aby podłączyć niezbędny sprzęt.